Poruba opravuje sportovní hřiště

Čtyři sportovní hřiště s umělým povrchem postupně prošla zásadní opravou.


V Porubě mají lidé k dispozici třiaosmdesát dětských hřišť, šest venkovních posiloven, in-line dráhu na Havlíčkově náměstí či moderní skatepark pod biskupským gymnáziem. Sportu chtiví mohou vyrazit i na některé ze sportovišť u základních škol, rodiče mohou vzít děti na zahrady vybraných školek.

V roce 2005 postavil obvod čtyři hřiště s umělým povrchem určená především pro míčové sporty. Ta potřebovala po osmnácti letech fungování důkladnou opravu. Dvě hřiště jsou na náměstí Antonie Bejdové na osmém obvodu, další jsou na Podroužkově ulici na sedmém obvodu a na ulici Vincence Makovského v tzv. Novém Pustkovci

„Všechna hřiště byla v maximální míře využívána dětmi i dospělými a provoz na nich byl enormní. To se samozřejmě společně s důsledky klimatických podmínek projevilo na jejich stavu. Museli jsme přistoupit ke kompletní opravě, která obnáší odstranění stávajícího povrchu z umělé trávy, úpravu podloží, pokládky nového povrchu a lajnování. Chceme, aby lidem opět sloužila dlouhé roky,“ uvedl místostarosta Richard Hanáčik s tím, že obvod na opravu hřišť vyčlenil 1,3 milionu korun.

Poruba má svá hřiště zmapovaná a lidé se sami mohou podívat, kde mají to nejbližší. Interaktivní mapu najdou na webu Poruby (poruba.ostrava.cz) v sekci Informační rozcestník a Volný čas, sport a kultura (zde). Seznam otevřených hřišť u škol a školek je k dispozici na webu bezpecnejsi.ostrava.cz/hriste.

„Mapa ukazuje, jak hustou síť hřišť a nejrůznějších sportovišť v Porubě máme. Stačí si najít to své a v podstatě každý má nějaké ve své docházkové vzdálenosti. Když ne zrovna ve svém dvoře, tak určitě v tom vedlejším. Nejde jen o hřiště pro děti. Postupně nám narůstá i množství moderních venkovních posiloven. A to jak se stroji, které jsou oblíbené především u starší generace, tak i workoutových hřišť, kde se cvičí s váhou těla, a která využívají především mladí. Cílem je, aby si své našly všechny věkové skupiny,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024