Pojez přichází s letošní první kulinářskou akcí

Zveme na sobotní Pojez fest!


První gastrofestival letošní sezóny startuje už tuto sobotu v ostravských Dolních Vítkovicích. Pojez fest nabídne bohatý program, součástí kuchařských show budou i ochutnávky, návštěvníci se mohou těšit i na koncert, školu čepování piva, vyzkouší si upéct Štramberské uši nebo zhlédnou science show. Vstup na akci bude zdarma.

Pojez fest je součástí programu Pojez, který propojuje zajímavé kulinářské zážitky v kraji. Rok fungující projekt se rozšířil o další podniky, které stojí za to navštívit. Turisty láká do kraje za dobrým jídlem i pitím.

„Náš region nabízí nejen bohaté industriální dědictví nebo krásnou přírodu. Moravskoslezský kraj je také plný pestrých chutí. A to doslova. Jsem proto rád, že už rok funguje program s názvem Pojez. Snaží se ukázat místním i turistům, že výlet se dá spojit i s lahodným gastronomickým zážitkem. Lidé tak mohou vyrazit za kvalitním jídlem, ochutnávkami, výrobnami nebo například lokálními farmami. Chceme ukázat, že region má i v tomto ohledu co nabídnout,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a připomněl, že v Pojezu je zapojeno celkem 46 podniků a přibývají další. „Na fungování a koncepci Pojezu dohlíží komise, která je složená ze zástupců gastra, médií, vzdělávání, kraje i krajské centrály cestovního ruchu, aby byla kvalita zapojených podniků zaručena.“

Pojez pořádá letos opět hned několik akcí pro veřejnost. Tou první je ostravský Pojez fest, který začíná už tuto sobotu v ostravských Dolních Vítkovicích. „Lidé budou moci zhlédnout různé kuchařské show, kde se podívají na přípravu skvělých jídel a zároveň budou moci pokrmy i ochutnat. Večer zahraje skupina Nedivoč. Vstup na Pojez festy je zdarma. Chceme lidem na jednom místě nabídnout to nejlepší z gastronomie v kraji. Oblast gastra se u nás v posledních letech dynamicky rozvíjí a Pojez představuje i talent a práci osobností, které za úspěšnými podniky stojí,“ řekl jednatel MS Tourismu Petr Koudela s tím, že na webu POJEZU zájemci najdou přehled zapojených podniků, farem i obchodů. Také tam jsou zveřejněny další termíny Pojez festu, 12. 8. se bude konat v Karlově Studánce a 9. 9. v jedinečném areálu pily na Ostravici.

Sobotní Pojez fest bude v Dolních Vítkovicích 13. 5. propojený s další akcí, na technické atraktivity v regionu bude lákat Den s Technotrasou.

„Tam je program připraven hlavně pro rodiny s dětmi. Projekt Technotrasa funguje na stejném půdorysu jako Pojez, jen místo gastro podniků propojuje to nejzajímavější z industriálního a technického dědictví v regionu,“ doplnil šéf MS Tourismu Petr Koudela.

VÝSLEDKY NÁVŠTĚVNOSTI ZA PRVNÍ ČTVRTLETÍ

Cílem Technotrasy, Pojezu a dalších aktivit krajské centrály cestovního ruchu je mimo jiné přilákat do regionu více návštěvníků, což se postupně daří. Za první čtvrtletí tohoto roku se podle statistik ubytovalo v hromadných ubytovacích zařízeních kraje celkem 202 559 lidí, což je asi o 30 000 návštěvníků více než za stejné období minulého roku. Je to tedy zhruba 15procentní nárůst oproti stejnému období v minulém roce.

„Návštěvnost kraje se nám postupně vrací k úrovni před covidovou pandemií. Na čísla z prvního čtvrtletí roku 2019 nám už chybí jen dvě a půl procenta. Jsem přesvědčený, že nám návštěvnost ještě poroste a že se nám v ročním souhrnu opět podaří překonat hranici z roku 2019, kdy se u nás ubytoval více než milion turistů,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby