ZPRÁVY Ekonomika Ostravský kraj

Bezúročné půjčky pro zaměstnance Liberty Ostrava

Moravskoslezský hejtman Josef Bělica oznámil, že rada kraje bude každé čtvrtky schvalovat žádosti o bezúročné půjčky pro zaměstnance Liberty Ostrava, kteří dostanou peníze na účty již v pondělí. Kraj připravil 25 tisíc korun na osobu, celkem až 125 milionů.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Kamiony trápí Bílou, záchrana v nedohlednu

Kamiony projíždějí Bílou kvůli zdržení na slovenské dálnici D3. Starosta Tomáš Kubačák uvedl, že situaci by zlepšilo otevření dopravních cest v oblasti Čadce. Dopravci zdržení přiznávají, a to až hodinové. Stavba D3 má probíhající schvalování dokumentace, termíny nejsou jasné, problémy budou trvat roky.

0

Před měsícem Michaela Prokopová

Košťálek z Dynama do Vítkovic

Obránce Jan Košťálek opouští Dynamo Pardubice a přestupuje do Vítkovic. Košťálek, který za tři sezony odehrál 185 zápasů a nasbíral 111 bodů, se rozhodl pro Vítkovice díky jejich profesionálnímu přístupu. Přestup potvrdil sportovní ředitel Petr Sýkora, který vyjádřil vděčnost za jeho přínos pro tým.

0

Před měsícem Jiří Padevěd

Otice trpí dopravou: ŘSD vyhlásilo tendr na obchvat

V obci Otice způsobuje nedokončený jižní obchvat Opavy dopravní problémy. Denně projede obcí až šest tisíc aut. ŘSD nyní vyhlásilo tendr na zhotovitele druhé části obchvatu, která uleví dopravě v Oticích i v Opavě. Celkový jižní obchvat má být dokončen do roku 2029.

0

Před měsícem Miroslav Pucholt

Rýmařov přemění školu na moderní úřad

Rýmařovská radnice plánuje rekonstruovat starou školní budovu a vytvořit nové administrativní centrum. Projekt sjednotí úřední služby v bezbariérovém objektu, což zefektivní provoz. Náklady jsou odhadovány na 75 milionů korun. Zahájení je plánováno na leden 2025, dokončení do konce roku.

0

Před měsícem Jiří Padevěd

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

0

Před měsícem Rebeka Schmidt

Seznamte se s železničními dějinami Ostravska

Moravskoslezské železniční muzeum v Ostravě, otevřené v roce 2013, rychle získalo věhlas díky prostorným výstavním plochám a bohatým sbírkám exponátů z historie železnic. Návštěvníci mohou vidět repliky signalizačních zařízení, modelová kolejiště i funkční trenažér lokomotivy.

0

Před měsícem Jiří Padevěd

Rekonstrukce mostu přes Odru se zpozdí

Rekonstrukce mostu přes řeku Odru se zpozdila kvůli změnám v projektové dokumentaci a technologii výstavby pilířů. Původní projekt nebyl vhodný kvůli mělkému vodnímu toku. Práce provázela řada komplikací včetně války na Ukrajině a rostoucích cen materiálů.

0

Před měsícem Lenka Hubingerová

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

0

Před měsícem Adam Wágner

Tramvaje na Hranečník nepojedou až do 5. června

Od 27. května do 5. června nebudou tramvaje jezdit na Hranečník a k huti Liberty Ostrava kvůli závadě na trati. Linky 4, 10 a 12 budou odkloněny k Plynárnám, linka 14 bude nahrazena autobusy. Opravy Nádražní ulice o víkendu 25. a 26. května ovlivní tramvajovou dopravu na Hranečník, autobusy nahradí linky 1, 2, 8 a 14.

0

Před měsícem Adam Wágner

Opravy horské silnice k Pradědu omezí dopravu

Po dvou letech započaly opravy horské silnice k Pradědu, které opět omezí dopravu. Uzavírky ve všední dny od 11:20 do 15:30 zasáhnou jak osobní automobily, tak autobusy. Cyklistům se doporučuje zvážit jinou trasu. Pěší turisté mohou nadále využívat stezku údolím Bílé Opavy. Opravy potrvají 120 dní.

0

Před měsícem Adam Wágner

Jak vypadá ideální pracovní prostředí?

Pokud vždy, když sedíte v kanceláři či pracovně, cítíte totální úbytek energie a únavu, i když vaše pracovní doba teprve začala, pak je možná je na vině vaše pracovní prostředí. Studie ukazují, že ergonomicky navržený a organizovaný pracovní prostor může zvýšit produktivitu až o 40 %.

0

Před 2 měsíci REGIONPLZEN.CZ

E-shop s LED osvětlením LEDVANCE CZ získává certifikát bezproblémové reklamace a stoprocentní spokojenosti na Heureka.cz!

Společnost LEDVANCE.cz spustila svůj e-shop pro koncové zákazníky teprve před rokem a dvěma měsíci, ovoce však sklízí už dnes. I přes velmi nízkou prezenci fyzických produktů v obchodech s osvětlením a kutilskými potřebami, zákazníci si rychle zvykli na špičkový servis a inovativní chytré produkty. Dnes se značka může pyšnit rozšířenějším povědomím a více než spokojenými zákazníky, kteří se se svou zkušeností rádi pochlubí.

0

Před 2 měsíci REGIONPLZEN.CZ
Vizovické Trnkobraní 2024