Online Před 2 měsíci

Podnikatel Jan Světlík obviněn z krácení daní

Podnikatel Jan Světlík, šéf Vítkovice Holding, byl obviněn z krácení daní a poplatků v celkové výši 200 milionů korun. Světlík označil obvinění za absurdní a dodává, že vzniklo na základě nepotvrzených informací.

Blog
Před 2 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před 2 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před 3 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Města v ostravském kraji staví méně bytů

Výstavba nových bytů v Moravskoslezském kraji zůstává mírně pokleslé, s výjimkou Ostravské oblasti. Město Ostrava má v plánu podporovat výstavbu nových bytů a výstavbu bytových domů v lokalitě Středočkolská, které poskytnout dostupné nájemní bydlení.

Blog
Před 3 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před 3 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Krylování – koncert k výročí Karla Kryla

Večer vzdávající hold Karlu Krylovi nabídne besedu s režisérem Dušanem Rapošem a koncert Jana Kynčla s houslistou Liborem Kotase. Připomeňte si "básníka s kytarou" a oslavy jeho působení v Ostravě.

Blog
Před 3 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Czech Tour se zúčastní i nejlepší tým světa INEOS Grenadiers

Sen splněn: nejlepší tým světa se zúčastní Czech Tour. Tento prestižní závod v České republice přitahuje fanoušky cyklistiky a díky účasti týmu INEOS Grenadiers bude zájem ještě větší. Závod tak vstupuje do sportovní historie.

Blog
Před 4 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

V Novém Jičíně se plánuje stavba nádrže

Má chránit oblast před extrémními povodněmi i suchem. Stavba by měla začít v roce 2033 a ochránit 80 budov, včetně průmyslových a nákupního centra. Nádrž by také měla přinést další příznivé efekty, jako vznik nových biotopů pro živočichy.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Oživení Vítkovických sléváren

Vítkovické slévárny, získal podporu svých věřitelů a nový vlastník by mohl být oznámen do několika týdnů. Firma měla problémy kvůli ruskému konfliktu na Ukrajině, ale věřitelé podporují reorganizaci závodu.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Prázdné domy v centru Ostravy?

Opuštěné domy a prázdné výlohy narušují centrum Ostravy. Soukromé vlastnictví a neochota jednat s městem překáží zlepšení. Alternativou je stavba parkovacího domu za katedrálou, což by mohlo zlepšit vizuální dojem ulice.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Udo Dirkschneider: Metalová legenda přichází do Ostravy

Metalová legenda Udo Dirkchneider s kapelou dorazí do Ostravy, kde představí největší hity své kariéry. Koncert je považován za jednu z nejvýznamnějších událostí letošního roku.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Lakers James naznačil konec v NBA

Hvězda Lakers James naznačil konec v NBA, což vyvolalo diskusi. Jeho odchod by měl obrovský dopad, ale není žádný důkaz pro ani proti. Basketbalový svět čeká na další vývoj.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo v druhé lize. Důležitý zápas rozhodly klíčové momenty ve prospěch Pražského týmu. Jihlavsští nadále bojují o záchranu.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Gigafactory přitahuje zájem

Vyčkávající občany nepřesvědčila včerejší debata o vznikající průmyslové zóně. O plánované průmyslové zóně a Gigafactory, která má zahájit výrobu v roce 2028, se diskutovalo v Dolné Lutyni.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Portál pro adaptační opatření v boji se změnou klimatu

Moravskoslezský kraj zahájil online platformu MiSe Klima, která podporuje adaptační opatření proti klimatickým změnám. Portál nabízí katalog opatření, galerie projektů a knihovnu tematických dokumentů.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ