Offline

Ostrava a Příbor jsou lídři v třídění odpadu

Obce v ČR musí do roku 2025 dosáhnout 60 % třídění odpadu, a do roku 2035 70 %. Ostrava a Příbor jsou příkladem úspěchu. Ostrava zvýšila třídění z 35 % na 50 %, Příbor už dosáhl 62 %. Ekonomické motivace a sankce podporují třídění. Výstavba třídících linek je však finančně náročná.

Blog
Před 2 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Letošní Beats for Love slibuje úžasnou show - více než 500 interpretů roztančí davy!

Beats for Love 2024. Jeden z největších festivalů elektronické hudby v Evropě se vrací do Ostravy! Připravte se na nezapomenutelný zážitek s více než 500 umělci na osmnácti pódiích během čtyř dnů. Podle ředitele Kamila Rudolfa bude letošní ročník největší a nejlepší v historii festivalu.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Stádo ovcí se vrací na svahy Pradědu. Jeseníky ožívají volným chovem!

Na pastvinách v Jeseníkách se nyní pohybuje stádo 38 valašských ovcí, které spravuje spolek Stránský pro AOPK. Tento projekt obnovuje tradici pastvy sahající až do roku 1863, narušenou po druhé světové válce. Ovce přispívají k ochraně a obnově horských trávníků a vzácných rostlin.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Ostravští atleti míří na mistrovství Evropy

Ostravští atleti se pilně připravují na nadcházející mistrovství Evropy. Mezi hlavní postavy patří nadějný oštěpař, jenž analyzoval svou formu po přípravném soustředění a cílem je přístupit v Římě v nejlepší kondici. V boji se silnými soupeři, jako je Julian Weber, věří, že klíčová bude precizní příprava.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Euforie v Česku díky mistrovství světa v hokeji

Česká republika se ponořila do vlny euforie díky mistrovství světa v hokeji, konanému v pražské O2 areně. Premiér Fiala chválil akci jako fantastickou reklamu pro zemi, zatímco hokejisté jako Roman Červenka oslavovali úspěchy s fanoušky.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Skalka park: Nová dinosauří zóna pro děti od června 2024

Skalka family park v Ostravě otevírá v červnu 2024 novou dětskou zónu Brána do minulosti – Svět dinosaurů. Těšit se můžete na edukativní expozici s různými dinosaury, včetně statických a pohyblivých modelů se zvukovými efekty.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Barokní zámek Kunín slaví dvojí jubileum

Barokní zámek Kunín na Novojičínsku oslaví dvacet let od otevření veřejnosti a 300 let od příchodu rodiny Harrachů. Víkend 8. a 9. června nabídne bohatý program i šlechtické hosty.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Otice trpí dopravou: ŘSD vyhlásilo tendr na obchvat

V obci Otice způsobuje nedokončený jižní obchvat Opavy dopravní problémy. Denně projede obcí až šest tisíc aut. ŘSD nyní vyhlásilo tendr na zhotovitele druhé části obchvatu, která uleví dopravě v Oticích i v Opavě. Celkový jižní obchvat má být dokončen do roku 2029.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Exkurze pro dospělé ve Zeleném domě

Prezentace představí muzejní vyučování, školní výstavy, mobilní muzeum, přednášky a exkurze pro dospělé a další aktivity, doplněné studijní výstavou. Akce se koná ve čtvrtek 30. května 2024 v 16.30 hodin v Zeleném domě (Hluboká 66, vstup ze Zámecké ulice).

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Nová planetka před univerzitou - turistická atrakce se rozrůstá

Pavel Tomášek instaluje novou tabuli s modelem planetky před univerzitní budovou. Vytvořil dvanáct planet a planetek, z nichž žádná není poškozená. Slunce je představováno kouli v kašně u radnice, Merkur je u divadla a Jupiter blízko sportovní haly.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Unikátní výstava odhaluje historické velocipedy v Ostravě

Ve Hrabové se konala unikátní výstava kola, organizovaná Klubem českých velocipedistů. Prezentovány byly historické modely včetně prvotní draisiny, vysokých kol a tzv. bezpečňáků. Radim Heinich představoval historii a vývoj kola, včetně rizik spojených s jízdou na starých modelech.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Komentátor Milan Antoš vážně zraněn při nehodě u Letňan

Po vážné dopravní nehodě nedaleko stanice metra Letňany je bývalý hokejista Milan Antoš v nemocnici se závažnými zraněními, včetně deseti zlomenin a protržené plíce. Nehodu způsobil řidič odbočujícího vozidla, který Antoše pravděpodobně přehlédl.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Letošní plán oprav na dálnici D1 s důrazem na mosty

Miroslav Mazal z ŘSD představil letošní plán oprav na dálnici D1 s důrazem na mosty v Bělotíně, Kujavách a Velkých Albrechticích. Práce na mostu ve Velkých Albrechticích již začaly a budou trvat do září.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Nové kamery ve vozech MHD

Dopravní podnik Ostrava (DPO) posiluje bezpečnost ve svých vozidlech díky novému pokročilému kamerovému systému. Ten poskytuje rychlé informace o různých situacích a zvyšuje pocit bezpečí u cestujících.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ