Online Před 2 měsíci

Překopnout plynovod se může značně prodražit

Společnost GasNet hlásí 444 případů vnějšího narušení plynárenských zařízení v roce 2020, většinou kvůli neodborným zemním a výkopovým pracím. Poničené plynovody představují zdravotní riziko a finanční zátěž v milionech korun.

Blog
Před 2 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Legenda sumó Akebono zemřel

Bývalý jokozuna Akebono Taró zemřel na selhání srdce v Tokiu. Akebono, první cizinec v historii, kdo získal titul jokozuna, se proslavil ceremoniálem na ZOH v Naganu. Kariéru v sumo ukončil kvůli problémům s koleny.

Blog
Před 3 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

Blog
Před 4 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Zadlužení ČR klesá na 44% HDP

Dluh České republiky poklesl na 44% HDP, nejnižší úroveň od 2. čtvrtletí 2022. Tento pokles je důkazem stabilizace zadlužení ekonomiky po pandemii covid-19 a válce na Ukrajině. ČR má navíc nejlepší souhrnný rating ze zemí bývalého východního bloku.

Blog
Před 6 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Obezita u žen zdvojnásobila, muži je dvojnásobně překonali

Obezita u žen se od roku 1990 zdvojnásobila, u mužů ztrojnásobila a u mladých čtyřikrát. Navrátil nabízí prevenci a zdravý životní styl, aby se zvýšila délka života v dobrém zdraví.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Konopex 2024 - rostlina budoucnosti zajímá všechny generace

Konopex 2024, přední festival a veletrh konopí, se koná v Ostravě s cílem zvýšit povědomí o širokém spektru použití konopí ve zdravotnictví, potravinách, kosmetice a dalších oborech.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Místo podání vysvětlení nadýchal 6 promile

Opilý řidič v Kopřivnici pokračoval v jízdě po návštěvě benzínové stanice s téměř 3,8 promile alkoholu v dechu. Policisté mu odebrali řidičský průkaz, ale muž nedodržel schůzku na výslech a byl opět nalezen opilý s více než šesti promile alkoholu.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Úklid u Darkovského mostu 6. dubna od 10:00

Mládežnická rada Karviná zve dobrovolníky na úklid města v oblasti darkovského mostu a karvinského moře. Akce začíná na parkovišti u Tesca a spolupracuje s Technickými službami města.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Koupaliště v Odrách letos neotevře

Městské koupaliště v Odrách bude tento rok uzavřeno kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Opravy a rekonstrukce si vyžádají desítky milionů korun. Město se nyní chystá žádat o dotace pro financování nezbytných oprav, aby bylo koupaliště opět bezpečné pro návštěvníky a personál.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nová cargo linka z Mošnova posílí logistiku o 1800 tun

Letiště Ostrava oznámilo zahájení nové cargo linky do Almaty v Kazachstánu, což pomůže zvýšit kapacitu nákladní přepravy. Nová linka by měla přidat přibližně 1800 tun.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Sdílená kola v Novém Jičíně a Kopřivnici

V dubnu zavedou Nový Jičín a Kopřivnice sdílená kola jako alternativu k automobilové dopravě a podporu aktivního pohybu občanů. Celkem 75 kol od Nextbike bude dostupných na 30 stanovištích ve městech.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Fridrich posiluje hokejové mužstvo

Hokejový tým Olomouce přivítá výjimečného útočníka Petra Fridricha, dosavadního hráče Vítkovic. Fridrich je známý silnými výkony na ledě a je považován za ideální posilu pro olomoucký tým.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Mozek na maximum: Zvyšte kapacity, kreativitu a ostrost mysli!

Máme pro vás dobrou zprávu! Po celý květen se budou konat semináře zaměřené na rozvoj kognitivních schopností a práce s myslí. Semináře pokryjí témata jako informace, zvětšení kapacity mozku, konstruktivní myšlení, tvořivé myšlení a vytváření ostro" mysli. Přidejte se k nám!

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Ester Ledecká, česká sněžná královna

Ester Ledecká, česká sněžná královna, opět ukázala výjimečné schopnosti a zvítězila ve Světovém poháru. Její úžasný výkon překvapil mnohé, ale očekávali jej ti, kteří sledují její kariéru.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Vhozený kelímek, skandál?

UEFA rozhodla o incidentu, kdy během zápasu Evropské ligy byl vhozený kelímek na hráčskou lavičku FC Viktoria Plzeň. Označila čin za porušení bezpečnostních pravidel. P

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ