Offline

Poslední horníci opustili doly ve Staříči, začala demolice budov

Horníci v Staříči věřili v pokračování práce ještě začátkem roku 2017, ale v březnu po poslední směně doly opustili. Nyní jsou šachty zasypané a probíhají demolice budov. Demontáž poklopů a věže proběhne v druhé fázi.

Blog
Před 4 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Brankářská krize Sigmy - nový trenér, nové naděje

Gólmanské problémy SK Sigma Olomouc pokračují. Brankář Matúš Macík udělal několik chyb, Tomáš Digaňa také zklamal a Jakub Trefil nedostal šanci. Trenér brankářů Lovásik odešel, nový trenér je Otakar Novák. Sigma hledá stabilitu v bráně, zváží hostování a příchody brankářů.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Kamiony trápí Bílou, záchrana v nedohlednu

Kamiony projíždějí Bílou kvůli zdržení na slovenské dálnici D3. Starosta Tomáš Kubačák uvedl, že situaci by zlepšilo otevření dopravních cest v oblasti Čadce. Dopravci zdržení přiznávají, a to až hodinové. Stavba D3 má probíhající schvalování dokumentace, termíny nejsou jasné, problémy budou trvat roky.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Unikátní exponáty habsburských panovníků v Kunínském Zámku

Historický zámek v Kuníně připravuje výstavu dokumentů a pečetí od habsburských panovníků a nejstaršího rakouského exempláře vyznamenání Řádu čestné legie. Unikátní kolekci pečetí věnoval Novojičínskému muzeu osobně lékař Františka Josefa I a císařovny Sissy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Plánování úpravy silnice I/58 mezi Vlčovicemi a Frenštátem

V souvislosti s plány Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na výstavbu přeložky silnice I/58 mezi Vlčovicemi a Frenštátem pod Radhoštěm, město plánuje výstavbu obchvatu. Město má v územním plánu zanesenou možnost koridoru v ulici Příkopnici, která by mohla být přeložena, ale hledá novou trasu obchvatu.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Festival plný emocí a fantazie: Circa Zoë a další divadelní hvězdy osvítí Ostravu

Francouzsko-italský soubor Circa Zoë čeká na diváky na festivalu ve Ostravě. Diváci mohou očekávat zážitek plný emocí a fantazie. Finský divadelní soubor Race Horse Company nabídne akrobacii a humor. Oblíbený španělský soubor Cia Paki Paya se také vrátí.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Ostravská výšková perla může změnit majitele za 55 milionů!

Ostravský architektonický skvost, třetí nejvyšší budova v městě, se může dočkat nového majitele. Městská rada zahájila jednání o prodeji s firmou First Skyscraper, která nabídla 55 milionů korun

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Restrukturalizační plán huti Liberty

Více než 90% věřitelů ostravské huti Liberty Ostrava hlasovalo pro její restrukturalizační plán, čímž byla překonána požadovaná 70% hranice. Hlasování však musí potvrdit Krajský soud v Ostravě.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Zvony, odcizené během druhé světové války se vracejí

Německé zvony, odcizené během druhé světové války, se po 70 letech vracejí do svých původních kostelů v Česku. Šestiletý projekt inicioval ostravsko-opavský biskup Martin David. Zvony se vracejí do míst jako Oldřišov a Třebom na Hlučínsku nebo Vřesovice na Karvinsku.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Celkem 15 nových radarů chtějí obce na Frýdecko-Místecku

V Nošovicích a Malých Nošovicích je problém s překračováním rychlosti, přičemž 75 % vozidel nerespektuje povolených 50 km/h. Radar by mohl situaci zlepšit, ale jeho instalace a provoz stojí stovky tisíc korun. Navíc výnosy z pokut putují do pokladny obce s rozšířenou působností, což zvyšuje zatížení městského úřadu.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Konec skládek v kraji

Nový Jičín plánuje moderní zařízení na zpracování odpadu s optickým tříděním, které by mělo být v provozu od roku 2026. Podobná zařízení, jako je např. v Ostravě, umožňují lepší třídění a recyklaci odpadu. Investice do takových zařízení jsou však nákladné a vyžadují řešení širších dopadů.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Policisté označí koloběžky a invalidní vozíky ve Frýdku-Místku

Policie ve Frýdku-Místku zavádí označování koloběžek, jízdních kol a invalidních vozíků pro zvýšení bezpečnosti. Služba začne od 8. dubna, bude probíhat každé pondělí a pomůže v dohledávání předmětů při ztrátě či odcizení. Tento krok přispívá ke zlepšení pořádku ve městě a posiluje pocit bezpečí občanů.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ