Online Před měsícem

Konec skládek v kraji

Nový Jičín plánuje moderní zařízení na zpracování odpadu s optickým tříděním, které by mělo být v provozu od roku 2026. Podobná zařízení, jako je např. v Ostravě, umožňují lepší třídění a recyklaci odpadu. Investice do takových zařízení jsou však nákladné a vyžadují řešení širších dopadů.

Blog
Před 2 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 4 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 6 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Policisté označí koloběžky a invalidní vozíky ve Frýdku-Místku

Policie ve Frýdku-Místku zavádí označování koloběžek, jízdních kol a invalidních vozíků pro zvýšení bezpečnosti. Služba začne od 8. dubna, bude probíhat každé pondělí a pomůže v dohledávání předmětů při ztrátě či odcizení. Tento krok přispívá ke zlepšení pořádku ve městě a posiluje pocit bezpečí občanů.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nový Jičín zahajuje sdílená kola na půl hodiny zdarma

V Novém Jičíně začíná projekt sdílených kol ve spolupráci se společností Nextbike. Po neúspěšném pokusu se sdílenými elektrokoloběžkami před třemi lety, zavádí město 75 kol umístěných ve 30 stanicích. První půlhodina je zdarma, poté bude stát 18 Kč za 30 minut.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Unikátní soutěž transformuje centrum Ostravy!

V Ostravě se chystá výstavba nové městské čtvrti Pod Žofinkou. Projekt nabídne harmonické propojení nové čtvrti s existující infrastrukturou a bude důležitým krokem ke zlepšení kvality života obyvatel.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nastoupí Jaroslava Lička do Dynama Moskva?

Přechod českého trenéra Jaroslava Ličky do Dynama Moskva je stále nejistý, i když ruský klub projevil zájem. Lička je považován za jednoho z nejslibnějších českých trenérů a jeho přestup by mohl znamenat velký posun v kariéře.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Falešní policisté přepadli muže v Ostravě

V Ostravě došlo k loupežnému přepadu, kde se trojice mužů vydávala za policisty, agresivně se chovala a okradla oběť. Pachatelé byli brzy zadrženi a obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Hrozí jim až 10 let vězení.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Diamo propouští stovky zaměstnanců

Státní podnik Diamo plánuje propustit 430 zaměstnanců a sloučit závody, aby ušetřil prostředky pro další sanaci po těžebních pracích. Roční úspora se pohybuje okolo 400–500 milionů Kč. Prioritou firmy zůstává provoz sanačních technologií zaměřených na ochranu životního prostředí.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Březnové prodloužené hodiny v zoo

Ostravská zoo a botanický park slaví jaro s novými otvíracími časy a nabízejí setkání se zvířaty. Návštěvníci mohou zoo navštívit od 9. do 18. hodiny až do konce března. Sezónní komentovaná setkání se zvířaty začnou 28. března.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ