Kraj zmodernizoval ulici Rudé Armády v Karviné, velkou část rekonstrukce pokryl z peněz EU

Končí omezení v ulici Rudé Armády v Karviné, poslední 4 měsíce se tam modernizovala silnice II/475.


Rekonstrukce úseku dlouhého 1,1 kilometru vyšla na více než 27,4 milionů korun. Moravskoslezský kraj, coby investor akce, na ni získal dotaci z EU ve výši 23,3 milionu, zbytek pokryl ze svého rozpočtu.

„Modernizace silnice v ulici Rudé Armády se týkala úseku mezi křižovatkami s ulicemi 17. listopadu a Československé armády. Kruhový objezd, který se zde nachází, už byl rekonstruován v minulosti, toho se rekonstrukce netýkala. Projekt ovšem zahrnoval modernizaci autobusového zálivu u autobusové zastávky Hranice, Pekárna. Věřím, že Karviňáci i řidiči novou moderní silnici ocení, snížila se zde hladina hluku i vibrací a provoz je zde bezpečnější,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a doplnil, že zhotovitelem byla společnost Swietelsky.

Celkové náklady projektu byly vyčísleny na zhruba 27,4 milionů korun, kraj na ni získal z EU dotaci 23,3 milionu korun. Evropské peníze pokryly 85 % způsobilých výdajů projektu. Dotace je poskytnuta v souladu s Integrovaným regionálním operačním programem 2021-2027.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 12.10.2023 12:57
0 +
 

Hlavní zprávy