ZPRÁVY AKTUALITY Ostravský kraj

Klimkovická sanatoria se mění! Investují do robotická chůze a kognitivní terapie

Psycholog Miloslav Šebela, který pracuje v sanatoriích 30 let, vzpomíná na změny ve skladbě pacientů a složitější povahy případů. Zatímco v 90. letech zvládal klienty sám, dnes mu pomáhá tým psychologů.

0

Dnes Jiří Padevěd

Festival Colours of Ostrava 2024 začíná!

Festival Colours of Ostrava 2024 přináší pestrý hudební program a inovace. Vystoupí hvězdy jako Sam Smith, Aneta Langerová, Tata Bojs, Tangerine Dream, Lenny Kravitz, James Blake, Sean Paul a Zara Larsson.

0

Včera Jiřina Suchorová

Průlomový zákrok zmírnil bolest Pavlovy ruky po 8 letech trápení

Pavel Bartoniček, který osm let trpěl bolestmi pravé ruky, podstoupil průlomový zákrok neuromodulace v Fakultní nemocnici Ostrava. Lékaři mu implantovali elektrody do epidurálního prostoru a neurostimulátor pod kůži.

0

Před 3 dny Rebeka Schmidt

Poslední horníci opustili doly ve Staříči, začala demolice budov

Horníci v Staříči věřili v pokračování práce ještě začátkem roku 2017, ale v březnu po poslední směně doly opustili. Nyní jsou šachty zasypané a probíhají demolice budov. Demontáž poklopů a věže proběhne v druhé fázi.

0

Před 4 dny Michaela Prokopová

Gulášfest a Pivní slavnosti v Hlučíně: Lahodný guláš, skvělé pivo a zábava pro všechny

Hlučínské jezero se 9. a 10. srpna 2024 stane centrem gurmánských zážitků a skvělé zábavy. Přijďte si vychutnat lahodný guláš, čepované pivo a bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

0

Před 5 dny Miroslav Pucholt

Rýmařov ruší kontroverzní technoparty Summerave 6

Obec Rýmařov čelí problémům s pořádáním technoparty Summerave 6, která se měla konat v červenci. Starosta Luděk Šimko uvedl, že po jednání s policií a pořadateli bylo rozhodnuto akci zrušit.

0

Před 6 dny Jiřina Suchorová

Připraveni na zápas: Váš ultimátní průvodce přípravou na fotbalový zápas na stadionu

Fotbalový zápas v živé atmosféře stadionu je nezapomenutelným zážitkem. Aby byl váš den co nejpohodovější a plný zábavy, je dobré se na něj pořádně připravit. Zde je váš komplexní průvodce, jak se připravit na den zápasu.

10

Před 6 dny Mediální skupina Region24

Analýza odhalila: Vzestupná chudoba kvůli drahým energiím a delší nezaměstnanosti

Agentura pro sociální začleňování zjistila zhoršení u tří z pěti ukazatelů indexu sociálního začleňování kvůli covidu, nárůstu cen energií a inflaci.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Obavy o pitnou vodu! Obce na Opavsku proti zasypání starého lomu

Městečko Litultovice čelí plánům na zasypání místního lomu stavebním odpadem. Starosta Birgus varuje před rizikem kontaminace spodní vody, která zásobuje šest obcí.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Zoo Ostrava utratila starší medvědici kvůli zdravotním problémům

V Zoo Ostrava museli utratit starší medvědici kvůli zdravotním problémům. Medvědice se narodila v Gdaňsku v roce 1989 a do Ostravy byla převezena ve dvou letech.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

David Guetta přitáhl rekordních 50 tisíc fanoušků na Beats for Love

David Guetta přilákal rekordních 50 tisíc fanoušků na festival Beats for Love, čímž vytvořil nové maximum návštěvnosti za jediný den.

0

Před týdnem Adam Wágner

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Bezúročné půjčky pro zaměstnance Liberty Ostrava

Moravskoslezský hejtman Josef Bělica oznámil, že rada kraje bude každé čtvrtky schvalovat žádosti o bezúročné půjčky pro zaměstnance Liberty Ostrava, kteří dostanou peníze na účty již v pondělí. Kraj připravil 25 tisíc korun na osobu, celkem až 125 milionů.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Hasičská soutěž: Ostrava a Přerov triumfují!

Tradiční krajská soutěž HZS a SDH Moravskoslezského a Olomouckého kraje se konala v Třinci. Profesionální hasiči z Ostravy, Bruntálu a Karviné uspěli v Moravskoslezském kraji, zatímco vítězství v Olomouckém kraji získal Přerov. V SDH kategoriích vítězily Oprechtice a Hájov. Kompletní výsledky jsou k dispozici online.

0

Před 3 týdny Lenka Hubingerová
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024