Přebor ve střelbě

Ms kraj: Známe vítěze moravskoslezského přeboru ve střelbě z krátké služební zbraně


Přebor ve střelbě

Ms kraj: Známe vítěze moravskoslezského přeboru ve střelbě z krátké služební zbraně 

Na třinecké střelnici se uskutečnil dvoudenní „moravskoslezský“ přebor ve střelbě z krátké služební zbraně. Soutěž uspořádalo jako již tradičně školní policejní středisko krajského ředitelství, letos rovněž v součinnosti se Sportovním klubem policie Ostrava. Ti nejlepší postupují na republikové mistrovství.

Jedná se o soutěž jednotlivců, v kategorii muži a kategorii ženy, a tříčlenných družstev. Na palební čáru se postavilo 32 policistů (z toho 5 žen) a 1 občanský zaměstnanec průřezově z celého moravskoslezského krajského ředitelství, poté i 11 družstev. Soutěžní disciplínou byla obecně praktická střelba dle připravených střeleckých situací, konkrétně na osmi stanovištích. Když je řeč o praktické střelbě, ta vyžaduje naprosté a okamžité přizpůsobení se okolnostem a přinutí střelce plně využít své dovednosti a schopnosti. Instruktoři služební přípravy školního policejního střediska, kteří vedou střeleckou, taktickou, fyzickou a služební přípravu policistů (známi jsou jako „bojaři“), připravili na jednotlivých stanovištích střelecké situace ve stylu IPSC střelby. Soutěžící mířili například na terče, kterých bylo v některých situacích i více najednou, nebo se pohybovali v simulované budově.

Ani na této soutěži nechyběli rozhodčí, kteří dbali nad pravidly přeboru, rovněž tak nad bezpečnou manipulací, prací se zbraní a přesností zásahu. Nutno podotknout, že první den přeboru proběhl trošku v „bojových“ podmínkách, neboť vydatně pršelo a bylo poměrně chladno. Policisté si s tím však poradili, na službu i v takovýchto podmínkách jsou cvičeni a připraveni.

K níže uvedeným výsledkům přeboru doplním, že policistky a policisté, kteří obsadili stupně vítězů, porovnají své střelecké dovednosti a mušku v zářijovém celorepublikovém klání, tedy na Policejním mistrovství České republiky ve střelbě z krátkých služebních zbraní. Tak hodně zdaru! Ti, kteří se umístili na „bedně“ na prvních třech místech, obdrželi diplomy a ceny, například od Základní organizace Nezávislého odborového svazu Policie ČR DI Ostrava - Vítkovice. Každopádně, gratulujeme těm nejlepším, poděkování za účast a skvělé výkony patří ale všem soutěžícím. Bylo vidět, že každý z nich poctivě trénoval. Přebory nejsou ani z hlediska organizace snadnou záležitostí, patří se poděkovat tedy všem, kteří se na jejich přípravě a realizaci podíleli a jakoukoliv formou k soutěži přispěli a podpořili ji.Výsledky:

Jednotlivci ženy


místo - policistka krajského ředitelství

místo - policistka oddělení hlídkové služby Městského ředitelství policie Ostrava

místo - policistka odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiálJednotlivci muži

místo - policista školního policejního střediska

místo - policista zásahové jednotky

místo - policista speciální pořádkové jednotkyDružstva

místo – školní policejní středisko

místo – zásahová jednotka

místo – speciální pořádková jednotkapor. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 19. června 2024


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024