Online Před 2 roky

Stavbou Moravskoslezského kraje je Muzeum Těšínska, získalo Cenu Grand Prix

Prestižní soutěž Stavba Moravskoslezského kraje už popatnácté ocenila nej stavby z regionu. V několika kategoriích upozornila na skvělé projekty, ocenila také výjimečné osobnosti z oblasti stavitelství a architektury. Hlavní cenu Grand Prix odborná porota udělila Muzeu Těšínska, za rekonstrukci výstavní budovy a novou expozici. Slavnostní oceňování se konalo ve čtvrtek 22. 10. pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Devět dnů volna by mohlo zpomalit šíření koronaviru ve školách

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci doporučila Krajská hygienická stanice vyhlásit ve školách dva dny ředitelského volna. Na základě tohoto doporučení vyzvalo vedení Moravskoslezského kraje ředitele škol, které zřizuje, aby na pondělí 25. a úterý 26. října ředitelské volno vyhlásili. Stejné doporučení dostali také zřizovatelé ostatních škol v kraji. Cílem je zpomalit šíření koronaviru ve školských zařízeních.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Slezské gymnázium v Opavě má novou moderní elektroinstalaci

Secesní budova opavského Slezského gymnázia má díky rekonstrukci elektroinstalace modernější vybavení. Součástí projektu byl nový kamerový systém a školní rozhlas, také například docházkový a stravovací systém. Celkové náklady včetně stavebních úprav vyšly na 42,6 milionu korun, které jako zřizovatel školy uhradil Moravskoslezský kraj.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza je nejlepším manažerem ve veřejné správě

Tomáš Kotyza zazářil v soutěži Manažer roku 2020. Ta už 28. rokem vyhledává a oceňuje nejlepší manažerské osobnosti, podnikatele a lídry v České republice. Kromě vítězství v kategorii Veřejná správa se Tomáš Kotyza svým přístupem, nasazením a schopnostmi probojoval i do celkového žebříčku TOP 10. Do první desítky byl vybrán ze všech nominovaných úspěšných manažerů napříč všemi kategoriemi.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

VŠB-TUO, CEET, Výzkumné energetické centrum navštíví energetici z významných firem napříč republikou

VŠB-TUO, CEET, Výzkumné energetické centrum (VEC) navštíví v pátek 22. října vzácná návštěva – účastníci workshopu Strategie cesty k uhlíkové neutralitě, kterou pořádá Česko-německá obchodní a průmyslová komora/AHK Services, s.r.o.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

V celostátní soutěži Stavba roku bodovalo šest staveb z regionu

Celkem šest projektů z Moravskoslezského kraje sklidilo úspěch na včerejším slavnostním vyhlášení celostátní soutěže Stavba roku. Titul Stavba roku získal depozitář Slovenské strely v Kopřivnici a soukromý dům v Novém Jičíně. Zvláštní cenou byla ohodnocena obnova Libušína na Pustevnách, projekt Reuse centrum Ostrava a Magnetická rezonance a redesign Nemocnice Havířov. Cenu veřejnosti vybojovala voliéra La Pampa v ostravské zoo.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Na Ondřejníku přibyly tři tisícovky nových stromků

Obnova lesů poničených kůrovcem nebyla jediným cílem víkendové akce na Ondřejníku. Moravskoslezský kraj a Biskupské lesy chtěly veřejnost upozornit na význam lesů, potřebu pečovat o přírodu, ale i náročnost práce lesníků. Během dvou dnů tak nav Ondřejníku přibylo 3000 sazenic.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Květinové louky budou i na dalších místech Poruby

Květinová louka na Francouzské ulici se u lidí setkala s velmi pozitivními reakcemi. Příští rok se luční kvítí objeví i v dalších lokalitách Poruby.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Očkovací centrum na Černé louce v Ostravě k poslednímu říjnu končí

Velkokapacitní očkovací centrum v Pavilonu A Výstaviště Černá louka v Ostravě ukončí provoz v pátek 29. října 2021. Od pondělí 1. listopadu začne fungovat nové očkovací místo v přízemí budovy Polikliniky FNO v Ostravě – Porubě. V provozu bude každý pracovní den od 7 do 17 hodin.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Beskydské gastrocentrum v orlovské nemocnici rozšiřuje své služby

Díky novým zákrokovým sálům s moderním specializovaným vybavením se rozšiřuje spektrum péče v orlovské nemocnici. Stávající gastroenterologická ambulance nyní nabídne podrobnější diagnostiku gastrointestinálního traktu a možnost provádět složitější ambulantní zákroky, přibyly také nové odbornosti. Rozšíření Beskydského gastrocentra vyšlo na 12 milionů korun, které uhradil Moravskoslezský kraj.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

U ostravského gymnázia se ozývala střelba, šlo o bezpečnostní cvičení

Dvě desítky škol v regionu dostaly individuální plán, který doporučuje postup při bezpečnostním incidentu. Součástí projektu byla i školení pro zaměstnance škol, jeho vyvrcholením bylo cvičení, při kterém si zaměstnanci školy vyzkoušeli postup při ozbrojeném útoku. Projekt byl financován z dotace Ministerstva vnitra ČR, vyšel na 1,74 milionu korun.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Vše podle plánu! Ve Výškovicích místo zchátralého obchodního centra ODRA vyroste obchod Lidl

V úterý 12. 10. 2021 vydal Magistrát města Ostravy územní rozhodnutí pro výstavbu nové prodejny Lidl na místě bývalého obchodního centra ODRA v Ostravě-Výškovicích.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Obnova zeleně v Bruntále zlepší životní prostředí a pozmění vzhled ulice

Již v příštích dnech začne realizace projektu, který pozmění Jesenickou a zčásti i Rýmařovskou ulici v Bruntále. Jeho náplní bude revitalizace a výsadba zeleně v této části města.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Ocenění pro nejlepší knihovnu v kraji letos putuje do Třince

Vítězem soutěže Knihovnická K2 se v tomto roce stala Knihovna Třinec. Čestná uznání pak získaly Městská knihovna a informační centrum Hradec nad Moravicí a Město Petřvald – knihovna. Soutěž Knihovnická K2 se koná od roku 2015 vždy na začátku října, v návaznosti na Týden knihoven. Soutěž pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ

Nová angiolinka Fakultní nemocnice Ostrava zobrazí i pohybující se orgány

Kardiovaskulární oddělení Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava je vybaveno novou angiolinkou, která má ve srovnání se svou předchůdkyní několik předností. Dokáže ve velmi vysoké kvalitě zobrazit pohybující se srdce a cévy, ukázat vnitřní průsvit tepny, skládat na sebe obrazy z jiných zobrazovacích přístrojů a zároveň vyzařuje výrazně nižší dávku záření.

Blog
Před 2 roky
REGIONOSTRAVA.CZ