Online Před měsícem

Mimořádná tvorba Toyen vystavena v Ostravě

Jedinečná výstava v Ostravě představuje knihy a grafické práce umělkyně Toyen vzniklé během jejího pobytu ve Francii. Kolekce představuje více než osmdesát artefaktů, včetně knih, knižních vazeb a grafických listů. Výstava potrvá až do poloviny června.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Petice za zachování Plato galerie

Ostravská umělecká komunita ztrácí zázemí v bývalém hobbymarketu navzdory petici. Město plánuje jeho zbourání, ale městská galerie Plato nabízí dočasné prostory. Budoucnost uměleckého zázemí zůstává nejistá.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Sanace Heřmanické halda v přípravě

Státní podnik Diamo má do 20. června připravit podrobnosti o technickém řešení sanace hořící heřmanické haldy na okraji Ostravy. Diamo se bude muset věnovat časové náročnosti, dopadům na životní prostředí a finančních nákladech plánované sanace.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Sloučení základních škol Karviné

Od září zůstanou ve městě Karviná-Mizerov pouze tři základní školy, když jedna ze dvou škol na Dukelském sídlišti ukončí provoz. Sloučením ZŠ U Studny a ZŠ Majakovského vznikne nástupnická organizace ZŠ U Studny.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Kulturní dům Akord slaví 65 let

Ostravský Akord připravuje pestrý kulturní program, včetně koncertů, divadelních představení a akcí. Akce probíhají díky spolupráci s dalšími organizacemi, a na podzim se mohou návštěvníci těšit např. na Helen Vondráčkovou nebo Melody Makers.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Josef Bělica novým hejtmanem Moravskoslezského kraje

Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje se stane Josef Bělica, havířovský primátor. Nominaci potvrdili lídři koalice (ANO, ODS s TOP 09, KDU-ČSL a SOCDEM). Bělica nastoupí po rezignaci Jana Krkošky (ANO) kvůli úplatkům pro lékaře.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Rekordní akciové indexy v USA

Ve středu americké akciové indexy rostly, mj. díky zasedání Fed. Trhy uzavřely na rekordních hodnotách, a to hlavně díky průmyslovým a finančním sektorům. Akcie společnosti Micron vzrostly o 14 %, zatímco Apple ztratil 4 % své hodnoty kvůli monopolním praktikám na trhu s mobilními telefony.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Hokejový trenér Jelínek představuje Car coaching

PhDr. Marian Jelínek, hokejový trenér a kouč s 35 let zkušeností, představuje sportovní psychologii a mentální koučink. Aplikuje své zkušenosti ve sportu, firemním a akademickém prostředí, výchově dětí a "car coaching". Spolupracuje s vrcholovými sportovci a manažery.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Úrokové sazby klesnou: ČNB zasedá, koruna čeká změnu

Dnešní zasedání bankovní rady ČNB je klíčové pro korunové investory, očekává se snížení základní úrokové sazby na 5,75%. Americká centrální banka pravděpodobně ponechá sazby beze změny.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Nespravedlivé rozdělení daní: Kraj bojuje za nemocnice a školy

Moravskoslezský kraj se postavil proti novému návrhu dělení regionálních úhrad daní (RUD) mezi jednotlivé kraje. Návrh by mohl tento kraj připravit o více než půl miliardy korun ročně, což je považováno za nespravedlivé.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Vývoj spotřeby potravin v Česku

Česká populace v letech 1950-2022 zaznamenala změny ve spotřebě potravin, s průměrnou spotřebou přes 750 kg na obyvatele za rok. Článek pojednává o vývoji spotřeby potravin v zemi, vlivu historických událostí, ekonomických faktorů a společenských trendů na něj.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Občané mohou navrhnout změny na zastávce Anenská

Ve Frýdku-Místku se koná další proměna veřejného prostoru v rámci participativního rozpočtu. Občané navrhují veřejné projekty pro zastávku na Anenské za účelem zlepšení vzhledu a funkčnosti.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

únor 2024
Přidal se na portál

REGIONOSTRAVA.CZ