Online Před 2 měsíci

Náměstí SNP projde velkou úpravou

Architekti MAAUS a MAPPA navrhují rekonstrukci ostravského náměstí SNP. Plány zahrnují spojení dvou částí náměstí, zklidnění dopravy, zvýšení bezpečnosti chodců a vytvoření amfiteátru.

Blog
Před 4 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

ADRA Frýdek-Místek podporuje 45 rodin s dětmi s autismem

ADRA ve Frýdku-Místku pomáhá 45 rodinám dětí s poruchou autistického spektra a přistupuje k celosvětové kampani na podporu chápání autismu, konané 2. dubna.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Tramvaje znovu dle původních jízdních řádů

Dopravní podnik Ostrava (DPO) oznámil návrat k původním jízdním řádům tramvajových linek 1, 2, 7, 10, 12, 15, 17 a 19 po dokončení oprav podjezdu v Ostravě-Jihu.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Růst cen kakaa - špatná úroda

Ceny kakaa strmě rostou hlavně díky finanční spekulaci. Obchodníci s kakaem se musí chránit proti poklesu cen termínovými smlouvami, což vede k finančním problémům při prudkém růstu cen.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Úžasná hokejová aréna čeká fanoušky i novináře z celého světa!

Přípravy na světový šampionát v ledním hokeji v Ostravě jsou v závěrečných fázích. Očekává se přes 800 novinářů, zvýšený mediální zájem ze Slovenska a Polska, nová hokejová aréna s fanzónou a dopravní úpravy pro plynulou dopravu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Šílenství v UFC - soupeř pokousal rivala

UFC čelí neobvyklému incidentu, kdy jeden z bojovníků pokousal soupeře v průběhu zápasu. Šéf UFC, Dana White, vyjádřil nečekanou odměnu pro pokousaného bojovníka, zatímco pachatel byl okamžitě vyhozen ze soutěže.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Paskov ožívá díky novým stromům a keřům

Občané Paskova si v rámci projektu Sousedské sázení zútulnili hřbitov u obce stromořadím a přispěli tak k ochraně životního prostředí. Společně vysadili 15 stromů a 126 keřů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Noční běh pro Světlušku

Série Nočního běhu pro Světlušku začíná v Ostravě a navštíví dalších šest měst ČR. Projekt zvyšuje povědomí o zrakových vadách a získává prostředky na jejich podporu. Letošní téma je "A jak to vidíš ty?".

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Kaligrafie jako terapie: odhalíme tajemství starobylého písma

Umělkyně a učitelka Šárka Kolaříková 26.dubna 17:00 - 19:00 nabízí kurz kaligrafie pro začátečníky ve Střední umělecké škole v Ostravě. Učí umění písma ANTIKVY vhodné pro jmenovky, menu a citáty. Kolaříková kaligrafii považuje za formu terapie a způsob uvolnění od stresu a napětí.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Pokles porodnosti ovlivní světovou ekonomiku: Studie varuje před výzvami migrace

Studie v medicínském časopise The Lancet varuje před dramatickými demografickými změnami kvůli klesající porodnosti ve třech čtvrtinách zemí do 25 let. Změna může nebezpečně ovlivnit sociální, ekonomické, environmentální a geopolitické sféry.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Loena Hendrickxová dominuje

Belgická krasobruslařka Loena Hendrickxová vede po krátkém programu na Mistrovství světa v krasobruslení, česká naděje Nikole Březinová vypadla. Dámské volné jízdy pokračují ve středu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Z vysněné bitvy českých hvězd sešlo

Zápas mezi dvěma českými hvězdami bojových umění byl zrušen, zejména kvůli finančním nárokům obou zápasníků, kteří požadovali milion korun za svůj výkon.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Rose utrpěl vážná zranění

Trojnásobný olympijský medailista Rose utrpěl vážná zranění (zlomená žebra, frakturu pánve, otřes mozku) při tréninku. Incident může ovlivnit jeho účast na hrách v Paříži. Rose zůstává v nemocnici a sledujeme jeho uzdravování.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Americké velké banky těží, menší banky bojují

Velké americké banky, jako JPMorgan a Citi, se úspěšně přizpůsobily novým regulačním požadavkům a zvyšují konkurenceschopnost. Menší banky čelí tlaku z nedostatku zdrojů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Obří továrna na baterie míří na Karvinsko

Vláda oznámila změny územního plánu v Moravskoslezském kraji s cílem vytvořit továrnu na výrobu baterií pro elektromobily. Projekt čeká na schválení zastupitelstva kraje, přičemž investice by mohla dosáhnout 200 miliard korun.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ