Offline

David Guetta přitáhl rekordních 50 tisíc fanoušků na Beats for Love

David Guetta přilákal rekordních 50 tisíc fanoušků na festival Beats for Love, čímž vytvořil nové maximum návštěvnosti za jediný den.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Hasiči v Beskydech otestovali nové technologie boje s lesními požáry

Projekt SILVANUS, zahrnující odborníky z 20 zemí, se konal v Moravskoslezském kraji. Cílem je vývoj technologií pro boj s lesními požáry. Zúčastnilo se 49 partnerů včetně HZS MSK. Třídenní akce zahrnovala testování technologií a taktické cvičení v Beskydech, kde byly představeny např. hasicí roboty a kamerové systémy.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Frenštátské oslavy: Zlatý Felix, Michal Horák a Rainbow Run

Program Frenštátského pátečního oslavení zahrnuje prezentace místních škol, sportovních a zájmových organizací na náměstí, vyhlášení ankety Zlatý Felix a koncert Michala Horáka. Sobotní Rainbow Run festival nabízí běhy na 1, 2 a 5 km, hudbu a barevnou zábavu pro všechny věkové kategorie od 12:30 do 18:00 hodin.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Pelta a Kratochvílová na odvolání - vrchní soud rozhodne

Soudní proces od úterý do čtvrtka zahrnuje Miroslava Peltu a Simonu Kratochvílovou, kteří se odvolali proti odsouzení. Státní zástupce také podal odvolání proti osvobozujícím rozsudkům pro některé obžalované. Vrchní soudce může rozsudek zrušit, potvrdit nebo změnit.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Beskydy: Nové atrakce a Pivobraní v Novém Jičíně

Destinační management oblasti Beskydy - Valašsko obohatil nabídku o nové atraktivity a ubytovací kapacity. Pivovary na Beskydské pivní stezce, jako Radegast a Koníček, se těší rostoucímu zájmu. Letos se koná Pivobraní v Novém Jičíně s bohatým programem.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Tramvaje na Hranečník nepojedou až do 5. června

Od 27. května do 5. června nebudou tramvaje jezdit na Hranečník a k huti Liberty Ostrava kvůli závadě na trati. Linky 4, 10 a 12 budou odkloněny k Plynárnám, linka 14 bude nahrazena autobusy. Opravy Nádražní ulice o víkendu 25. a 26. května ovlivní tramvajovou dopravu na Hranečník, autobusy nahradí linky 1, 2, 8 a 14.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Podvodník z Pelhřimovska získal 600 tisíc z falešných vstupenek

Policie z Pelhřimovska objevila muže, který prodával falešné vstupenky na hokejový šampionát. Trikem získal 600 tisíc korun od pěti lidí, přičemž skutečný počet podvedených osob může být vyšší. Trestní činností způsobil velké škody a padělal i vstupenky na nadcházející Euro 2024.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Opravy horské silnice k Pradědu omezí dopravu

Po dvou letech započaly opravy horské silnice k Pradědu, které opět omezí dopravu. Uzavírky ve všední dny od 11:20 do 15:30 zasáhnou jak osobní automobily, tak autobusy. Cyklistům se doporučuje zvážit jinou trasu. Pěší turisté mohou nadále využívat stezku údolím Bílé Opavy. Opravy potrvají 120 dní.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

V Doubravě hrozí odchod učitelů a pokles kvality výuky

Ve městě Doubrava vypukl spor o vedení místní základní školy. Městský úřad neobnovil smlouvu s ředitelkou a vypsalo konkurs na nového šéfa, což vyvolalo rozruch mezi rodiči a pedagogy. Obavy jsou, že může dojít k masivnímu odchodu učitelů a snížení kvality výuky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Bruntálsko bez lékařů - obyvatelé dojíždějí za péčí

V regionu Bruntálska nabídka finanční podpory pro nové nebo rozšířené ordinace lékařů nezabrala. Lidé jsou nuceni dojíždět za zdravotní péčí do vzdálených měst, jako jsou Ostrava a Olomouc, což souvisí také s věkem poskytovatelů péče v oblasti.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

COOP otevírá autonomní prodejnu s AI na ostravském letišti

Společnost COOP otevřela novou autonomní prodejnu na ostravském letišti. Bezobslužný obchod funguje na bázi mobilní aplikace a bankovní identity zákazníků. Využívá technologii umělé inteligence pro sledování a prevenci krádeží.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ